بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی(عمل پلک)

بلفاروپلاستی چیست ؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی روش درمانی ایمن و موثر و بسیار ساده و پرطرفدار است که جهت برطرف نمودن افتادگی پوست اطراف چشم و درمان پف زیر چشم انجام میشود  که نیجه آن جوان ترشدن ظاهر افراد  و بزرگ تر به نظر آمدن چشم ها  میباشد .

بلفارو پلاستن برداشتن ظریف پوست اضافه و تنظیم چربیهای داخل پلک میباشد و میتوان همزمان پلک فوقانی و پلکهای تحتانی را با هم جراحی کرد .

ودرواقع علاوهبر جنبه زیبایی اینعمل ، با برطرف شدن افتادگی پلک موجب بهبود بینایی و افزایش بینایی متقاضیان عمل بلفاروپلاستی نیز میگردد .

معمولا این عمل همزمان با عمل کشیدن ابروها  انجام می شود .

بلفاروپلاستی

 

 

 

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی دقیقا چه کاری انجام می دهد ؟

معمولا در این جراحی برای درمان افتادگی پلک ، بخشی از پوست ،چربی‌ اضافه و عضله درپلک بالایی و پلک پایینی برداشته میشود . گاهی اوقات نیز فقط برداشتن پوست اضافی کافیست و دیگر نیازی به برداشتن عضله نخواهد بود .

بسته به میزان و نوع افتادگی در افراد مختلف ممکن است هردو پلک بالایی و  پایینی و یا فقط پلک بالایی نیاز به عمل بلفاروپلاستی داشته باشد .

آیا عمل بلفاروپلاستی نیاز به بستری شدن دارد ؟

جراحی بلفاروپلاستی معمولاً به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و توسط بی‌حسی موضعی که در پلک تزریق میگردد ، جراحی پلک انجام میشود .

 

بلفاروپلاستی چگونه انجام میشود ؟

برای انجام این جراحی ،  یک برش مخفی در چین‌های طبیعی پلک بالایی ایجاد میگردد و پوست اضافه آن برداشته می‌شود و سپس برش ایجادشده توسط نخ بخیه با ظرافت و کامل بسته میشود . 

گاهی بلفاروپلاستی را همزمان با جراحی دیگری مانند : لیفت ابرو  یا پیشانی ، لیفت صورت ، لیفت گردن ، اصلاح موقعیت قرار گیری ابرو  و تزریق چربی انجام داد .

دوره بهبودی بعد از بلفاروپلاستی چه قدر زمان می برد ؟

 

حدود ده روز بعد از جراحی بلفاروپلاستی افراد میتوانند فعالیت‌های روز مره خود را از سر بگیرند ولی نتایج عمل بلفاروپلاستی طولانی مدت خواهد بود و معمولا طی چند هفته به نتیجه نهائی مطلوب خواهید رسیدو جای محل برش ممکن است چند ماه طول بکشد که به فرم ایده آل خود برسد.

این جراحی بطور دائمی مشکل  افتادگی پلک شما را حل می کند ولی برای جلوگیری از تغییراتی که با افزایش سن بوجود می آید ، محل برش‌ها تا ۶ ماه بعد از جراحی نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد و محافظت از تحریک چشم‌ها در برابر خورشید و باد بسیارحایز اهمیت میباشد می باشد و بعد از عمل حتما باید از عینک آفتابی و کرمهای ضد آفتاب روی تمام برش‌ها تا زمان بهبودی کامل استفاده نمود

مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی

بعد از عمل و برای چند هفته‌ی اول باید مانند : خواندن، نگاه کردن به  تلویزیون و صفحه کامپیوتر که ممکن است باعث خشکی چشم اجتناب نمود .

بالا نگه داشتن سر تا حد امکان  در چند روز اول  بعد از عمل می تواند تورم و کبودی را به حداقل برساند.

حداقل  ۳ تا ۴ هفته‌ بعد از جراحی بلفارو پلاستی باید از خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت‌های ورزشی و گریه کردن اجتناب نمود .

 

در ابتدای دوره‌ی بهبودی احتمال بروز قرمزی و تورم در اطراف نواحی برش  و خشکی  که در ناحیه چشم  وجود دارد  که می‌ بایست از داروها و  پمادی که پزشک به شما تجویز میکند استفاده  نمود .

استفاده هر چند ساعت یک بار از قطره چشم جهت مرطوب شدن چشم‌ها توصیه می‌گردد

محل برش‌ها را می‌توان پس از دو هفته بعد از جراحی بلفاروپلاستی با مواد آرایشی پوشش داد .

 

انیمیشن نحوه عمل بلفاروپلاستی جهت برطرف نمودن افتادگی پلک